Travel with me

AHOJ, VÍTÁ VÁS VASHEK

Václav Pleska – VASHEK 6.10.1978 ve Vyškově

Narodil jsem se na úrodné Hané v 7:00 na den armády a jsem Husákovo dítě. Měl jsem úžasného tátu a pořád mám úžasnou mámu. Mimo jiné proto, že mi tolerovali tuny nepoužitelného fotomateriálu, jelikož éra digitální fotografie byla ještě v nedohlednu. Začal jsem tedy spíš psát, protože tužka a papír byla pro mé rodiče rozhodně finančně únosnější. 

Studoval jsem na Gymnázium Jiřího Wolkera, přírodovědnou větev – vůbec nevím proč přírodovědnou, asi možná protože moje babička ze mě chtěla mít pana učitele. Její původní návrh být farářem jsem ignoroval a mnou zvoleného popeláře mi nedovolili rodiče. Maturoval jsem nepochopitelně z biologie a zeměpisu, tedy z oborů, jimž jsem se nikdy nevěnoval a dál je nestudoval. Ještě bych mohl zmínit velmi aktivní psaní básní a povídek, jelikož na ty se daly dobře balit holky a paní učitelka z hudebky. Po gymnázium jsem se díky panickému strachu ze zelené uniformy a samopalu přihlásil ke studiu anglického jazyka, což se pro změnu jeví jako velmi prozíravé. Domluvím se skoro všude na světě – a někdy je to opravdu potřeba. Po jazykové škole jsem studoval Vyšší odbornou hotelovou školu – gastronomii (protože rád jím) a cestovní ruch (protože jak říkala babička Anežka – jsem furt v luftu). Zelená uniforma mne naštěstí nakonec minula díky knížce, které se nevím proč říká modrá. Pro mne totiž byla zlatá. 

Od roku 2014, fotím, cestuji a píšu - tohle přání jsem tenkrát vyslal do vesmíru a ono se mi splnilo. A tak jsem tady, fotím, píšu a cestuji. Vashek

 

 

 

Your guide and mad pilgrim